Fundusz Satus Starter inwestuje 2 miliony złotych w Indoorway

Spółka Indoorway, która z sukcesem wdraża technologię Przemysłowego Internetu Rzeczy, pomagając w optymalizacji procesów produkcji i logistyki wewnętrznej, pozyskała właśnie nowego inwestora. Satus Starter VC zainwestował 2 miliony złotych w dalszy rozwój spółki.

Indoorway jest firmą technologiczną, która z sukcesem zainteresowała przedsiębiorstwa produkcyjne swoim rozwiązaniem z obszaru Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0, pozwalającym na pomiary lokalizacji oraz analizę ruchu zasobów wykorzystywanych w procesach produkcji, oraz logistyki wewnętrznej takich jak wózki widłowe, roboty autonomiczne AGV, półprodukty, a także pracowników. Do tej pory dane na temat pracy tego typu ruchomych zasobów były zbierane głównie na podstawie obserwacji i zapisywane ręcznie… lub wcale. Spółka zrealizowała do tej pory wdrożenia m.in. dla takich podmiotów jak Michelin, GKN Driveline, Whirlpool, Cetes Cosmetics, czy Famur.

Rozwiązanie Indoorway wpisuje się w rynek RTLS (ang. Real-Time Location Systems), czyli rozwiązań pozwalających na lokalizację obiektów w czasie rzeczywistym, szczególnie w przestrzeniach wewnątrzbudynkowych. Rynek ten obejmuje szerokie spektrum technologii (RFID, W-Fi, UWB, czy Bluetooth) oraz zastosowań, m.in. w służbie zdrowia, produkcji, handlu, edukacji, a nawet sporcie. Całkowita wartość rynku RTLS szacowana była w 2018 r. na ok. 3,2 mld USD. Do roku 2023 oczekuje się wzrostu powyższego rynku w tempie 22,5% rocznie, tj. do wartości 8,8 mld USD [1].

Adam Komarnicki | CEO Indoorway

Spółka w ubiegłym roku skupiła się na sprzedaży do firm produkcyjnych i był to strzał w dziesiątkę. Nasze rozwiązanie jest dopasowane do wysokich wymagań stawianych przez firmy z tego sektora, pomagając im zmniejszać koszty operacyjne oraz poprawiać wykorzystanie zasobów. W rezultacie w dość krótkim czasie udało się pozyskać takich klientów jak Michelin, Whirlpool czy GKN Driveline. Obecny kryzys jest dla nas dodatkową szansą, ponieważ firmy rezygnują z dużych inwestycji, skupiając się na poprawianiu istniejących procesów i efektywniejszym wykorzystaniu dostępnych zasobów. — komentuje Adam Komarnicki, CEO Indoorway.

2 miliony złotych zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki, w szczególności zintensyfikowanie działań marketingowo-sprzedażowych oraz produkcję urządzeń pomiarowych na potrzeby planowanych wdrożeń.

Łukasz Wąsikiewicz — Satus Starter

Zdecydowaliśmy się zainwestować w ten projekt, ponieważ stoi za nim bardzo dobry i komplementarny zespół zarządzający z gruntowną znajomością procesów produkcyjnych, technologicznych oraz technologii. Bardzo istotna była również wstępna walidacja produktów spółki przez klientów będących światowymi liderami branży produkcyjnej i logistycznej, co otwiera spółce możliwość ekspansji globalnej — wyjaśnia Partner Funduszu Satus Starter, Łukasz Wąsikiewicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę rozwiązania Indoorway i zobacz, w jakich obszarach sprawdza się technologia do lokalizacji ruchu zasobów i monitoringu procesów lub napisz do nas na contact@indoorway.com.

[1] Źródło: Raport Real-Time Location Systems Market — Global Forecast to 2023, MarketsAndMarkets

Przeczytaj również